Bývalý generálny riaditeľ Overstock.com predal všetky akcie spoločnosti, aby sa pripravil na možnú ekonomickú krízu, ktorá môže čoskoro nastať. Povedal v otvorenom liste pre zamestnancov.

Byrne, rezignoval potom, čo zistil že mal mať milostný pomer s odsúdenou ruskou agentkou Máriou Butinovou, ktorá je momentálne vo väzbe pre jej aktivity v USA.

Uviedol, že je znepokojený tým, že sa ho „Deep State“ pokúsi potrestať za nešpecifikované potenciálne budúce odhalenia tým, že pôjde o Overstock. Byrne predal svoje akcie za približne 90 miliónov dolárov, uvádza sa správe MarketWatch.

„Myslíte si o mne, že som kontroverzný, ale ešte ste nič nevideli“ . Napísal Byrne. „Viem dosť toho, aby som „Deep State“ spálil na popol. „Deep State“ a oligarchovia sú medzi sebou prepojení a nezomrú v tichosti.“

Byrne v rozhovore uviedol, že je stále zamilovaný do agentky Márii Butinovej a myslí si, že by sa mala vrátiť do Ruska a stať sa prezidentkou.

Byrne tiež tvrdil, že úzko splupracuje s FBI keď sa stal podozrivým z Butinovej aktivít v USA.

Okrem toho Byrne napísal, že chce presunúť svoje finančné prostriedky do aktív akými sú kryptomeny a drahé kovy, ktoré by si v čase krízy mohli viesť dobre. Ďalej napísal, že v prípade výraznej recesie bude schopný previesť tieto peniaze späť do Overstocku.

Tiež dbá o to, aby finančné prostriedky ostali mimo dosahu „Deep State“.

Zlato a striebro sú uložené mimo USA vo Švajčiarsku, ale v priebehu dvoch týždňov budú rozdelené na iné miesta, ktoré budú ešte viac mimo dosahu „Deep State“. „Krypto je uložené na mieste, kde je uložené všetko krypto: v matematickej hmle, za dlhými kľúčmi držanými iba v pamäti niekoho, kto je celkom dobrý v ukladaní si takýchto vecí do pamäte (s papierovými zálohami v rukách kňaza, ktorého som stretol. Pred 35 rokmi, ktorý nikdy nesedí na západe). “

Byrne je už dlho veľkým propagátorom technológie blockchainu. Overstock plánuje špeciálnu dividendu, ktorá by existujúcim akcionárom poskytla špeciálne cenné papiere, s ktorými by sa dalo obchodovať na platforme založenej na blockchaine a pridruženej k Overstocku.

Čo je to „Deep State“? V USA je tento termín zaužívaný pre opis konšpiračných teórií, ktorý poukazuje na existenciu tajnej dohody a klientelizmu v americkom politickom systéme, predstavujúci skrytú vládu v legitímne zvolenej vláde. V podstate to možno chápať akúsi tieňovú vládu (prepojenie oligarchov s členmi vlády) , ktorá v pozadí ovláda skutočne zvolenú vládu aby dosiahla požadované výhody.

Zdroj: Fastcompay.com ,