Ahojte,

vitajte na mojom blogu, kde zverejňujem najaktuálnejšie informácie o kryptomenách, ktoré som zachytil na rôznych sociálnych sieťach a zahraničných webstránkach, moje skúsenosti s kryptomenami, názory týkajúce sa jednotlivých coinov a ich technických či ekonomických analýz.

Moje prvé stretnutie s bitcoinom bolo 5.12.2013, kedy som prvý krát poslal na burzu Bitstamp 200 EUR a kúpil za to trocha bitcoinu, ktorý stál 710.35 USD. V tej dobe začal malý boom ohľadom jeho rastu. Pamätám si, že o ňom dokonca rozprávali v rádiu. Do 3.12.2014 som na burze Bitstamp urobil ešte zopár obchodov a všetko krypto potom s malým ziskom predal. Samozrejme, vtedy som vôbec nemal tušenie, že hodnota bitcoinu stúpne o niekoľko rokov na sumu viac ako 20 000 USD. Ku kryptomenám som sa vrátil dňa 2.9.2017, čo bol čas, kedy trh s kryptom začínal opäť naberať na obrátkach a rásť. Cena bitcoinu v tom čase bola okolo 4 500 USD. Ja som však už nekupoval Bitcoin ale Ethereum, ktoré stále okolo 340 USD. To som opäť vtedy netušil aká bude jeho cena v januári 2018 :-).

Prostredníctvom jedného kamaráta, ktorý žije v Thajsku som sa dozvedel aj o ostatných alcoinoch, ktoré mali potenciál uspieť vo finančnom svete a zároveň som sa stal členom súkromnej skupiny na WhatsApp – „Banda ufňukaných báb“. V tejto skupine bolo niekoľko ľudí, ktorý obchodovali s kryptom na burzách a dávali si navzájom rôzne informácie a rady, kedy a aké krypto by mohlo rásť.

Dá sa povedať, že v tej dobe som o kryptomenách veľa toho nevedel a pravdu povediac, moje povedomie okolo nich bolo nízke. Vedel som akurát tak nejaký coin nakúpiť, previesť k sebe do peňaženky, na burzu a predať. Kryptomeny som kupoval hlavne zo špekulatívneho dôvodu, pričom som netušil nič o tom ako je cena altcoinov ovplynená cenou bitcoinu, aká môže byť využiteľnosť krypta v budúcnosti, ako kúpiť dobrý coin, ako si rozložiť portfólio, koľko a kedy predať a pod.

Rok 2018 sa niesol v duchu medvedieho trhu a cena bitcoinu prudko začala klesať. To by nebolo také zlé keby som držal bitcoin. Ja som však držal altcoiny, ktoré klesali niekoľkonásobne rýchlejšie. Odvtedy som sa veľa o toho naučil ale aj poučil, preto by som sa rád so svojimi skúsenosťami podelil s čitateľmi tu na tomto blogu.

Prosím, moje rady a informácie tu neberte ako investičné poradenstvo, ale sami si zvážte ako so získanými informáciami vynaložite.

Dúfam, že sa Vám blog bude páčiť a nájdete tu mnoho užitočných informácií, ktoré budete môcť využiť vo svoj prospech.

Ak používate Brave Browser, budem vďačný za každý TIP prostedníctvom kryptomeny BAT, ktorý bude použitý na prevádzkovanie tohto blogu.

Svoje TIPs tiež môžete posielať v Bitcoine, Litecoine či Ethereu. Všetky adresy sú uvedené v pätičke tohto blogu.

Ďakujem.

Autor blogu, Filip.